Informace na cestu

Vízum do Mexika

Není potřeba vízum pro pobyt do 180 dnů. Při letu přes USA je nutná ESTA.

Časový posun

SEČ – 6 hodin – platí pro stát Q.Roo, karibské pobřěží, ostatní Mexiko – 7 hodin

Bezpečnostní situace

Při respektování základních pravidel pro pobyt na dovolené (obecně v jakékoli zemi) nehrozí žádné nebezpečí. Krádeže a přepadení oproti Evropě téměř nehrozí.

Výměna peněz

 • Mexická měna se nazývá pesos.
 • Bankovky mají hodnotu 20, 50, 100, 500 a 1000 pesos, mince 1, 2, 5, 10, pesos.
 • Aktuální kurz je 1 USD: cca 16 – 17 pesos a kolísá dle ekonomického vývoje, 1 peso – cca 1,30 – 1,45 Kč.
 • Peníze lze vyměnit ve směnárnách (pas raději s sebou).
 • Většina bank nemění peníze pokud v bance nemáte účet.

Kreditní karty

Drtivá většina obchodů a restaurací akceptuje platební karty, bankomaty jsou většinou v hotelech nebo i na 5th. Avenue v Playa del Carmen nebo v hotelové zóně Cancunu. Můžete vybrat jak pesos tak i USD (zvlášť označené bankomaty)

 

Cestovní doklady

 • Pokud necestujete mimo hlavní turistické oblasti není nutné mít pas stále u sebe (kopie pasu je vhodná stále).
 • Uschovejte doklad z pasové kontroly získaný při příletu na letišti, bude nutný opět odevzdat při odletu.
 • Děti musí mít svůj vlastní pas.
 • Platnost pasu musí být delší než 6 měsíců před datem příletu.
 • V Mexiku můžete pobývat max. 6 měsíců.


Telekomunikace

 • Mezinárodní předvolba do ČR – 00420
 • Mezinárodní předvolba na Slovensko – 00421
 • Mezinárodní předvolba do Mexika – 00521.

Orientační ceny českých GSM operátorů pro hovory/SMS z Mexika: 35 – 60 CZK/min, 10 CZK/SMS, Nejlevněji se volá z internetových kaváren cca 4 – 6 pesos/min do ČR.

Internet


V hotelech all inclusive bývá internet většinou zpoplatněn. Hotely typu B&B po celém Mexiku mívají internetové připojení zdarma.

Voda


Doporučuje se konzumace balené vody. I když se tvrdí, že voda je pitná, doporučujeme, abyste nepili vodu z vodovodu. Dodržujte pravidelný pitný režim! Led v nápojích je bez problémů, dělá se z purifikované pitné vody.

Lékařská péče


Je na velmi dobré úrovni. V případě problémů navštivte hotelového lékaře, ambulanci nebo nemocnici a uplatněte svoje cestovní pojištění. Uschovejte doklady o event. platbách.

Elektřina


Je zde napětí 110 V a střídavý proud 60 Hz. Zásuvky jsou kompatibilní pro zástrčky s plochými konektory amerického typu. Pokud je nemáte je možné koupit adapter v hotelu či ve městě.

Místní doprava


Taxi – fungují bílé taxi, ceny jsou předem dané a dozvíte se je v recepci hotelu nebo u řidiče. Doporučuje se cenu ověřit před jízdou. Taxi jsou levnější než v ČR.

Spropitné


Obvyklé spropitné v restauraci je cca 10%. Podle vaší spokojenosti.

Na co si dát pozor

 • Používejte opalovací krémy s vysokým UV faktorem a vyvarujte se pobytu na přímém slunci v poledních hodinách.
 • Dodržujte pitný režim.
 • V případě střevních potíží kupte „peptobismol“ růžová emulse je k dostání v každém hotelovém obchodě či lékárně ve městě, zabírá okamžitě, během 24 až 48 hodin potíže zcela odezní.

Hotel


Check out / odhlášení z ubytování je do 12:00, při nedodržení účtuje hotel pokutu. Na recepci hotelu lze den předem domluvit tzv. „late check out“ kdy za poplatek cca 10 – 15 USD/hod můžete pokoj používat až do odjezdu na letiště.

Důležitá telefonní čísla


Rychlá lékařská pomoc 066
policie: 060 nebo 080.


Kinich Tours


průvodcovské služby, rezervace výletů a asistence na tel. 984 125 0989
český mobil (jen pro sms) +420 602 327 917 – Na těchto číslech nás můžete kontaktovat pomocí volání nebo sms, zdarma u služby Viber nebo WhatsApp.
email: info@pruvodce-mexiko.cz
více informací o výletech nebo poznávacích zájezdech na www.pruvodce-mexiko.cz

Více jak 100 km báječných pláží s bílým pískem omývaných azurovým karibským mořem. Největší korálový útes na západní polokouli, vyhlášené destinace na potápění jak v moři např. Cozumel nebo Chinchoro reef. Krásná jsou sladkovodní „cenotes“, romantická a půvabná místa k trávení klidné dovolené.

 

Nalézají se zde kosmopolitní střediska nabízející společenský život, báječné a levné nákupy. Restaurace s yucateckou i mezinárodní kuchyní nabízející nevšední kulinářské zážitky. Všudy přítomní „mariachi“ pestrý noční život a diskotéky.

Mayské památky jsou zde rozmístěné po celém poloostrově Yucatan v čele s Chichen Itzá a Tulumem.

Hotely špičkové kategorie s profesionálním servisem a programem all inclusive nebo romantické butikové hotely a condohotely či „cabaňas“ přímo na břehu moře nabízející jinou dimenzi ubytování.

Užijí si zde i milovníci sportovních aktivit, kterých je zde nepřeberné množství. Golf, tenis, kitesurfing, kayaking, paragliding, fishing, potápění, adrenalinové sporty, eco safari a návštěvy národních parků to vše činí z této oblasti jednu z nejatraktivnějších a nejnavštěvovanějších turistických destinací na světě.

Co si vyberete vy?