Tulúm, Cobá, Chichén Itzá, Merida, Izamal, Valladolid - 8 denní zájezd s pobytem u Karibiku

Zájezd určen pro individuální cestovatele od počtu 2 osob, kteří se částečně domluví anglicky a nepotřebují nezbytně služby českého průvodce, což umožnuje kalkulovat příznivou konečnou cenu pro klienty. Servis českého průvodce (který žije v Mexiku a je schopen vyřešit potřeby klientů) bude zajištěn    na telefonu, k tomu účelu od nás obdrží cestovatelé mexickou SIM kartu.  Samozřejmě je možná i varianta s českým průvodce, která je dražší, ale více komfortnější a již zahrnuje i vstupné na pyramidy. Cena nezahrnuje zpáteční letenku do Mexika, klienti si ji zajištují sami dle svých preferencí na cestování

Cestování začneme návštěvou Tulumu kde Mayové postavili své pyramidy přímo na skále na Karibikem. Následuje návštěva jednoho z nejvýznamnějších mayských království Cobá, zde se nachází i nejvyšší mayský chrám na území Mexika 42 metrů vysoký Nohoch Mul. Druhý den navštívíte nejslavnější mayský chrámový komplex v Chichén Itzá, které byly postaveny až v poklasickém období kolem roku 1000 n.l. a byly zařazeny na seznam novodobých sedmi divů světa, vykoupete se v krásném cenotu a navštívíte koloniální město Meridu s nejstarší katedrálou na Americkém kontinentu. Poslední den pak uvidíte Izamal „Zluté město“ a v tequiléri u Valladolidu ochutnáte tento proslavený nápoj.

Program zájezdu

Termín: dle vlastního výběru a po dohodě s CK        

přílet z Evropy do Cancunu a privátní transfer do hotelu se snídaní v centru Playa del Carmen 

Ráno vyzvednutí v hotelu dle zadání klienta v cca 8:00 a návštěva mayského království v Tulumu, které bylo postaveno přímo na břehu Karibiku video, po prohlídce odjezd do archeologického naleziště Cobá, jednoho z nejdůležitějších osídlení na Yucatanu. Království má historii cca 1400 let od předklasického až do post klasického období a je skryto v džungli. V Cobá je nejvyšší mayský chrám v Mexiku a to  42 metrů vysoký Nohoch Mul video, budete obdivovat hřiště na rituální míčovou hru pelotu, uvidíte též zbytky mayské „Sac Be“ bíle cesty, které Mayové stavěli a propojovali tak mocenská centra na severním Yucatanu, následuje koupání v krásném cenotu v džungli video. Bufetový oběd v restauraci na břehu jezera a poté transfer směrem do Chichén Itzá, po cestě možnost návštěvy indiánské vesničky v džungli, seznámení se s jejich způsobem života v přírodě. Noc v hotelu 3* v Chichén Itzá

ráno prohlídka Chichén Itzá video (zařazena na seznamu kulturního dědictví UNESCO), největšího a nejslavnějšího mayského království v severní části Yucatanu.  Tento chrámový komplex mayských památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější je Kukulkánův chrám, zvaný též El Castillo, Chrám válečníků, hřiště na pelotu nebo Caracol – mayská observatoř.  Po prohlídce možnost koupání v krásném přírodním cenotu Saamal video spojené s obědem ve stylové haciendě video. (není v ceně) Následuje přejezd do Meridy, Ubytovaní v centru města, hotel 3* se snídaní, prohlídka Meridy, při které uvidíte pamětihodnosti z  koloniálního období v okolí náměstí Plaza Mayor: Palác, který si nechal postavit španělský conquistador Francisko F. Montejo, druhou nejstarší katedrálu na americkém kontinentě San Ildefoncio z 16. století, Guvernérův palác a další. Noc v hotelu v historickém centru města 3-4*

 Ráno odjezd z Meridy a návštěva Izamalu (Ciudad Amarillo – neboli žluté město) prohlídka města VIDEO i nedaleké archeologické zony. Následuje přejezd do Valadolidu, dalšího koloniálního města z 16 století, krátká prohlídka historického centra a poté  návštěva „tequilérie“ nedaleko Valladolidu, spojená s ukázkou výrobního procesu a ochutnávkou 4 druhů tequily. V pozdím odpoledni návrat do Playa del Carmen, ubytování v hotelu 3* cca 8 min od pláže (možnost koupit jen poznávací část a hotel na pobyt si zajistit sami přes booking.com)

  pobyt v hotelu, koupání v moři

pobyt v hotelu, koupání v moři

dopoledne volno a odjezd na letiště dle let.řádu

Pokud vám tento program nevyhovuje rádi pro vás připravíme jiný, přesně dle vašich představ – napište nám.

Cena: 29 500 Kč při 4 os. a 44 900 Kč při 2 os. - bez průvodce

Cena: 29 900 Kč při 6 os, 36 700 Kč při 4 os. a 47 500 Kč při 2 os.) s průvodcem

Platební podmínky: záloha ve výši 35% při podpisu smlouvy, 65% po příletu do Mexika v USD (dle aktuálního kurzu) nebo v Kč 14 dní před příletem

Právní vztah: uzavřená smlouva a smluvní podmínky

Základní informace:

 • Program: Lze prodloužit či upravit dle individuálních představ klientů  
 • nejsou potřeba vstupní visa do žádného ze tří států
 • není nutné žádné zvláštní očkování (doporučeno: tetanus, hepatitida)
 • doporučené zavazadlo lehký kufr na kolečkách
 • doporučená obuv treková (džungle/pyramidy) a sandály
 • doporučené oblečení: lehké, vzdušné, 1x dlouhé kalhoty, svetr, šustákovka, jinak samé   letní věci, dále: černé brýle, pokrývka hlavy,
 • doporučená měna USD v hotovosti případně platební karty
 • minim.počet účastníků – 2 osoby

Nezávazná poptávka zájezdu

Máte o zájezd zájem? Nechte nám na vás kontakt a my se vám ozveme a domluvíme podrobnosti.

Cena zahrnuje:

 • privátní transfer v A/C vozidle z/na letiště v Cancunu
 • privátní dopravu A/C vozidlem s mex.řidičem se zákl. znalostí AJ během okruhu (2 dny),  
 • ubytování na 6 noci v hotelech 3-4* Ve variantě s českým průvodcem vstupné zarnuto v ceně
 • služby českého průvodce po telefonu po celou dobu zájezdu a mex.SIM karta s 5 GB dat v ceně

Cena nezahrnuje:

 • zpáteční letenku do Mexika, klienti si ji zajištují sami dle svých preferencí na kvalitu letecké přepravy (pomůžeme se zajištěním)
 • vstupné do archeolog. nalezišť, do cenotu Saamal a oběd v Haciende Selva Maya, tequilérie 
 • fakultativní výlety nebo jiné výlety než uvedené v programu

Nenašli jste okruh, který by vás zaujal?

Napište nám kam chcete cestovat, jaké jsou představy o programu vaší cesty a my to pro vás zajistíme na míru. Naplánujeme pro vás program den po dni, doporučíme jaká místa navštívit a co si nenechat ujít. Umíme připravit ekonomický rozpočet dle vašich finančních možností, a stejně tak jsme schopni uspokojit náročné cestovatele.

Co říkají naši klienti

Dobrý večer Ivane, u indiánů bylo super, dozvěděli jsme se snad úplně všechno. Průvodce i Enrique jsou opravdu profesionálové. Pokoj v hotelu je super! Profi práce! Zítra si uděláme den volna a pak znovu do víru památek a historie. Díky!

Tomáš

Dobrý den pane Chýla, S velkou radostí vám tímto prostřednictvím předávám vyjádření spokojenosti s průvodcem Michalem, který nás doprovázel na velkém okruhu Mexikem od 2.2.2020. Michal je naprosto skvělý, pohodový a spolehlivý. Má obrovsky bohaté znalosti historie a velkou trpělivost při jejich předávání. Velmi si cením takového přístupu, protože tím naše dovolená dostala velký bonus. Moc děkuji a přeji mnoho spokojených klientů jako jsem já.

Alena

Dobrý večer. Chceme moc poděkovat a pochválit Vláďu. Nejen za jeho pomoc s invalid.vozitkem, ale i za celý den. Zároveň chceme pochválit i organizaci výletu, zejména výběr jednotlivých zastávek. Vše bylo zajímavé a přitom časově vyvážené. Pokud někdo z našich známých nebo obchodních partnerů pojede do Mexika, určitě mu doporučíme výlety s vámi.

E+P

Dobrý den, chceme Vám poděkovat za perfektní výlety i za celkový přístup Vaší cestovní agentury. Jak organizace, tak přístup a znalosti průvodců na podtrženou jedničku. A to nepíšu jen kvůli tomu, že se nám podařilo vypít při výletě celou láhev tequily -:)). Rovněž vyřiďte ještě jednou poděkování slečně Monice za pomoc při koupi chybějícího kabelu k mobilu. Mexiko nás nadchlo a pokud se někdy vrátíme, rádi opět využijeme Vaše služby.

Ladislav a Irena P,