Palenque, Becán, Uxmal, Chichén Itzá, Cobá A jezero Bacalar – 10 dní s pobytem u Karibiku

Zájezd určen pro individuální cestovatele od počtu 2 osob, kteří se částečně domluví anglicky a nepotřebují nezbytně služby českého průvodce, což umožnuje kalkulovat příznivou konečnou cenu pro klienty. Servis českého průvodce (který žije v Mexiku a je schopen vyřešit potřeby klientů) bude zajištěn    na telefonu, k tomu účelu od nás obdrží cestovatelé mexickou SIM kartu.  Samozřejmě je možná i varianta s českým průvodce, která je dražší, ale více komfortnější a již zahrnuje i vstupné na pyramidy. Cena nezahrnuje zpáteční letenku do Mexika, klienti si ji zajištují sami dle svých preferencí na cestování.

Program zájezdu

Termín: dle vlastního výběru a po dohodě s CK

přílet z Evropy do Cancunu a transfer do hotelu v centru Playa del Carmen se snídaní

Ráno odjezd z hotelu v Playa del Carmen, zastávka u jezera Bacalar, kterému se říká „Jezero sedmi   barev“ VIDEO: koupání, možnost výletu lodí, následuje přejezd a návštěva pyramid v Becánu, zde budete obdivovat krásné paláce tohoto kdysi mocného království, na které se dá ještě vystoupat !!  video v podvečer příjezd do Chicanná, ubytování v ecoresortu…v džungli 

Po snídani transfer do Palenque a návštěva slavného mayského království Palenque video, které je považováno za jedno z nejkrásnějších mayských měst. Navštívíte Chrám nápisů, kde byla nalezena hrobka nejznámějšího mayského krále Pakala. Uvidíte Chrám Červené královny, Chrám Kříže, Chrám slunce i Královský palác, v případě časových možností návštěva vodopádů Misolha VIDEO, kde natáčel Arnold Schwarzenegger svůj kultovní film „Predátor“ a noc v hotelu.

(není zahrnuto v v ceně)  DEN 4: Palenque / Lacanha Brzy ráno se vydáme na cestu do srdce Chiapasu. Po cestě je stylová snídaně v indiánské restauraci a poté příjezd do Bonampaku, kde si prohlédneme toto významné mayské království a slavné nástěnné malby. Následuje příjezd do indiánské vesničky, ubytování a oběd. Poté absolvujeme krátký trek džunglí, který bude jistě zajímavým zážitkem. Naším průvodcem bude Victor, místní Maya z kmene Lacandonců, kteří žijív dokonalé symbióze s přírodou VIDEO, večeře a noc v rezervaci Lacanha v cabanas (jednoduché bydlení) Lacanha je součást „La Reserva de la Biosféra Maya“ která je největším zachovalým deštným pralesem severně od Amazonie s rozlohou 2,1 mil ha.

ráno po snídani  transfer z Palenque do Campeche a ubytování v historickém centru města (centrum města je na seznamu kulturního dědictví UNESCO), a prohlídka tohoto koloniálního města  VIDEO, které bylo několikrát dobito piráty, hotel 4* se snídaní, 

Ráno do Uxmalu (UNESCO) a prohlídka archeologického   naleziště, VIDEO: jednoho z nejvýznamnějších středisek mayské civilizace s mnoha zajímavými budovami: Guvernérský palác, Kouzelníkova pyramida, Jižní palác, Želví dům, Palác místodržícího a klášter jeptišek, jenž je považován za nejdokonalejší stavbu takzvaného puuckého stylu s bohatě zdobenými fasádami. Po skončení prohlídky  Uxmalu možnost fakultativní návštevy čokoládové farmy, video Následuje přejezd do Meridy a prohlídka tohoto koloniálního města z 15.století, uchvátí vás nejstarší katedrála na americkém kontinentu, palác conquistadora F.Monteja nebo Guvernérský palác…v Meridě VIDEO zažijete autentickou atmosféru Mexika, transfer do Chichén Itzá a noc v hotelu nedaleko pyramid

prohlídka největšího a nejslavnějšího mayského města v severní části Yucatanu.  Tento chrámový komplex mayských   památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější pyramidou v tomto komplexu je Kukulkánův chrám video zvaný   též El Castillo, Chrám válečníků, hřiště na pelotu nebo Caracol – mayská observatoř. Po prohlídce následuje transfer do Cobá a prohlídka tohoto významného mayského království, nachází se zde nejvyšší mayský chrám na území Mexika, 42 metrů výsoký Nohoch Mul, následuje  transfer do do Playa del Carmen a noc v hotelu v centru města cca 8 min od pláže

pobyt v hotelu, koupání v moři

pobyt v hotelu, koupání v moři

dopoledne volno a odpoledne odjezd na letiště dle let.řádu Zájezd je možno prodloužit.

Základní informace:

 • nejsou potřeba vstupní visa
 • není nutné žádné zvláštní očkování (doporučeno: tetanus, hepatitida)
 • doporučené zavazadlo lehký kufr na kolečkách
 • doporučená obuv treková (džungle/pyramidy) a sandály
 • doporučené oblečení: lehké, vzdušné, 1x dlouhé kalhoty, svetr, šustákovka, jinak samé   letní věci, dále: černé brýle, pokrývka hlavy,
 • doporučená měna USD v hotovosti případně platební karty

Cena: 34 900 Kč při 4 os. a 44 900 Kč při 2 os. - bez průvodce

Cena: 37 500 Kč při 6 os, 45 500 Kč při 4 os. a 63 500 Kč při 2 os.) s průvodcem

Platební podmínky: záloha ve výši 35% při podpisu smlouvy, 65% po příletu do Mexika v USD (dle aktuálního kurzu) nebo v Kč 14 dní před příletem

Právní vztah: uzavřená smlouva a smluvní podmínky

Nezávazná poptávka zájezdu

Máte o zájezd zájem? Nechte nám na vás kontakt a my se vám ozveme a domluvíme podrobnosti.

Cena zahrnuje:

 • transfer z/na letiště v Cancunu
 • českého/slovenskeho průvodce po celou dobu okruhu
 • dopravu AC  autem
 • 7 x ubytováni v hotelu 3-4*  se snídaní
 • u varianty s průvodce cena zahrnuje veškeré vstupné

Cena nezahrnuje:

 • zpáteční letenku do Mexika, klienti si ji zajištují sami dle svých preferencí na kvalitu letecké přepravy (pomůžeme se zajištěním)
 • vstupné do archeologických nalezišť
 • pojištění proti úrazu
 • stravování kromě uvedených snídaní
 • spropitné pro řidiče a průvodce
 • příplatek za ubytování 1/1

Nenašli jste okruh, který by vás zaujal?

Napište nám kam chcete cestovat, jaké jsou představy o programu vaší cesty a my to pro vás zajistíme na míru. Naplánujeme pro vás program den po dni, doporučíme jaká místa navštívit a co si nenechat ujít. Umíme připravit ekonomický rozpočet dle vašich finančních možností, a stejně tak jsme schopni uspokojit náročné cestovatele.

Co říkají naši klienti

Dobrý večer Ivane, u indiánů bylo super, dozvěděli jsme se snad úplně všechno. Průvodce i Enrique jsou opravdu profesionálové. Pokoj v hotelu je super! Profi práce! Zítra si uděláme den volna a pak znovu do víru památek a historie. Díky!

Tomáš

Dobrý den pane Chýla, S velkou radostí vám tímto prostřednictvím předávám vyjádření spokojenosti s průvodcem Michalem, který nás doprovázel na velkém okruhu Mexikem od 2.2.2020. Michal je naprosto skvělý, pohodový a spolehlivý. Má obrovsky bohaté znalosti historie a velkou trpělivost při jejich předávání. Velmi si cením takového přístupu, protože tím naše dovolená dostala velký bonus. Moc děkuji a přeji mnoho spokojených klientů jako jsem já.

Alena

Dobrý večer. Chceme moc poděkovat a pochválit Vláďu. Nejen za jeho pomoc s invalid.vozitkem, ale i za celý den. Zároveň chceme pochválit i organizaci výletu, zejména výběr jednotlivých zastávek. Vše bylo zajímavé a přitom časově vyvážené. Pokud někdo z našich známých nebo obchodních partnerů pojede do Mexika, určitě mu doporučíme výlety s vámi.

E+P

Dobrý den, chceme Vám poděkovat za perfektní výlety i za celkový přístup Vaší cestovní agentury. Jak organizace, tak přístup a znalosti průvodců na podtrženou jedničku. A to nepíšu jen kvůli tomu, že se nám podařilo vypít při výletě celou láhev tequily -:)). Rovněž vyřiďte ještě jednou poděkování slečně Monice za pomoc při koupi chybějícího kabelu k mobilu. Mexiko nás nadchlo a pokud se někdy vrátíme, rádi opět využijeme Vaše služby.

Ladislav a Irena P,