Mořské želvy a cenoty

Pro milovníky šnorchlování je určen polodenní výlet, při kterém poznáte  fenomén Yucatánu – podzemní řeky a cenoty a také budete šnorchlovat s karetami – mořskými želvami – poblíž korálového útesu v Tulumu. Promo video.

Cena:89 USD / 69 USD dítě (+15 USD ekolg.taxa na místě v hotov.)

Cenoty

Pro Maye představovaly cenoty bránu do mytologického podsvětí. Na Yucatánu nemáme povrchové řeky, ale pouze ty podzemní a cenoty jsou vlastně vstupy do těchto podzemních řek. Voda je zde křišťálově čistá a má teplotu cca 25°C.

Nemusíte mít při plavání obavy, neboť cenoty vypadají jako jezera a proud podzemní řeky je téměř neznatelný. Součástí jsou i suché jeskynní systémy s krásnou krápníkovou výzdobou, které během výletu navštívíte

Tulum nebo Akumal

Tulum leží 45 minut jízdy z Playa del Carmen a zdejší korálové útesy jsou z celé Riviera Maya nejzachovalejší. Také tulumské pláže patří mezi nejkrásnější s nejjemnějším bělostným pískem… Akumal leží severně od Tulumu, místo šnorchlování s želvami závisí na aktuální situaci s výskytem želv – Karet

Šnorchlování s profesionální průvodcem, který vás povede do míst, kde budete moci spatřit pestrobarevný podmořský život i krásné mořské želvy. Povinnost při šnorchlování používat lifejacket (záchranná vesta),

 

 • cca 8:00 odjezd z hotelu
 • 9:15 Tulum – šnorchlování v oblasti, kde se vyskytují želvy Karety
 • 11:30 návštěva dvou různých typů cenotů (podzemní řeky)
 • Snack – ovoce, jednohubky, pečivo a nealko nápoje
 • 14:00 příjezd do vašeho hotelu
 •  
  • dopravu klimatizovaným vanem
  • vstupné do cenotu, jeskyně a podzemní řeky
  • svačina
  • kompletní vybavení na šnorchlování, vesta (povinná)
  • průvodce a instruktor v AJ, český průvodce při minim. 10 osobách
  • 15 USD ekologická taxa se platí na místě v hotovosti (není zahrnuta v ceně)
  • cena 89 USD  cenu výletu možno uhradit také v EUR nebo mexickém peso v aktuálním kurzu

Nezávazná poptávka zájezdu

Máte o zájezd zájem? Nechte nám na vás kontakt a my se vám ozveme a domluvíme podrobnosti.

Nenašli jste okruh, který by vás zaujal?

Napište nám kam chcete cestovat, jaké jsou představy o programu vaší cesty a my to pro vás zajistíme na míru. Naplánujeme pro vás program den po dni, doporučíme jaká místa navštívit a co si nenechat ujít. Umíme připravit ekonomický rozpočet dle vašich finančních možností, a stejně tak jsme schopni uspokojit náročné cestovatele.

Co říkají naši klienti

Dobrý večer Ivane, u indiánů bylo super, dozvěděli jsme se snad úplně všechno. Průvodce i Enrique jsou opravdu profesionálové. Pokoj v hotelu je super! Profi práce! Zítra si uděláme den volna a pak znovu do víru památek a historie. Díky!

Tomáš

Dobrý den pane Chýla, S velkou radostí vám tímto prostřednictvím předávám vyjádření spokojenosti s průvodcem Michalem, který nás doprovázel na velkém okruhu Mexikem od 2.2.2020. Michal je naprosto skvělý, pohodový a spolehlivý. Má obrovsky bohaté znalosti historie a velkou trpělivost při jejich předávání. Velmi si cením takového přístupu, protože tím naše dovolená dostala velký bonus. Moc děkuji a přeji mnoho spokojených klientů jako jsem já.

Alena

Dobrý večer. Chceme moc poděkovat a pochválit Vláďu. Nejen za jeho pomoc s invalid.vozitkem, ale i za celý den. Zároveň chceme pochválit i organizaci výletu, zejména výběr jednotlivých zastávek. Vše bylo zajímavé a přitom časově vyvážené. Pokud někdo z našich známých nebo obchodních partnerů pojede do Mexika, určitě mu doporučíme výlety s vámi.

E+P

Dobrý den, chceme Vám poděkovat za perfektní výlety i za celkový přístup Vaší cestovní agentury. Jak organizace, tak přístup a znalosti průvodců na podtrženou jedničku. A to nepíšu jen kvůli tomu, že se nám podařilo vypít při výletě celou láhev tequily -:)). Rovněž vyřiďte ještě jednou poděkování slečně Monice za pomoc při koupi chybějícího kabelu k mobilu. Mexiko nás nadchlo a pokud se někdy vrátíme, rádi opět využijeme Vaše služby.

Ladislav a Irena P,