Rio Lagartos a las Coloradas

Přírodní rezervace „Biosphera Rio Lagartos“ je proslavená růžovými plameňáky „flamingos“, kteří zde hnízdí a tvoří druhou největší populaci těchto vzácných ptáku v celém Mexiku. Promo VIDEO   

 

Cena:159 USD / 99 USD dítě do 12 let

Biosphera Rio Lagartos 

Vydejte se loďkou na plavbu kolem stoletých mangrovníků a uvidíte mořské orly, bílé a hnědé pelikány či bílé ibisy i krokodýly. To hlavní jsou nádherní Flamingos – růžoví plameňáci. Přírodní rezervace Biosphera Rio Lagartos se rozkládá na ploše 60 000 hektarů a vyskytuje se zde celkem 388 různých druhů ptáků. Příbřežní oblast je pak třetím největším hnízdištěm mořských želv na světě. Při plavbě lodí po 20 km dlouhémvodním kanále obklopeným mangrovníky budete pozorovat unikátní růžové plameňáky,volavky, mořské orly, racky, pelikány, kormorány  a dokonce i krokodýly. Navštívíte také solné laguny Las Coloradas známé pro svou růžovo-oranžovou barvu, která se mění na základě teplot a slunečního záření (takže ne vždy je krásně růžová jako na prospektech). Nenechte si ujít ani návštěvu přírodní bahenní lázně s vysokým obsahem fosforu, síry a dalších minerálů, které jsou velmi blahodárné pro vaši pokožku. V ceně: doprava vanem, plavba lodí, skvělý oběd, nápoje. Součástí výletu je i  návštěva růžových jezer a solných polí Las Coloradas

Bahenní koupel

Součástí programu je léčivé koupání v bahně. Blahodárná bahenní maska a koupání v mexickém zálivu patří mezi oblíbené aktivity místních i turistů.

 • 7:00 vyzvednutí z hotelu
 • tranasfer do rezervace Rio Lagartos 
 • plavba lodí v rezervaci a pozorování zvířat a ptactva zejména pak růžových plameňáků: Flamingos, uvidíte také i krokodýli a další zvířata
 • krátká návštěva růžových solných lagun „Las Coloradas“ – možnost „natírání léčivým bahnem“
 • oběd v rybářské vesničce s nápojem
 • transfer do Las Coloradas a prohlídka růžových jezer,
 • 18:00-19:00 návrat do hotelu
 •  
   • dopravu klimatizovaným vanem
   • plavbu lodí po řece a laguně Rio Lagartos
   • vstupné do Las Coloradas
   • oběd v rybářské vesničce s nápojem
   • průvodce po celou dobu výletu (AJ)
   • Český/slovenský průvodce (při min. 8 osobách)
   • nápoje ve vozidle
   • cena 159 USD při účasti min. 8 osob, cenu výletu možno uhradit také v EUR nebo mexickém peso v aktuálním kurzu

   V ceně není  zahrnuta ekolog.taxa 6 USD za vstup do rezervace, platí se až na místě.

Nezávazná poptávka zájezdu

Máte o zájezd zájem? Nechte nám na vás kontakt a my se vám ozveme a domluvíme podrobnosti.

Nenašli jste okruh, který by vás zaujal?

Napište nám kam chcete cestovat, jaké jsou představy o programu vaší cesty a my to pro vás zajistíme na míru. Naplánujeme pro vás program den po dni, doporučíme jaká místa navštívit a co si nenechat ujít. Umíme připravit ekonomický rozpočet dle vašich finančních možností, a stejně tak jsme schopni uspokojit náročné cestovatele.

Co říkají naši klienti

Dobrý večer Ivane, u indiánů bylo super, dozvěděli jsme se snad úplně všechno. Průvodce i Enrique jsou opravdu profesionálové. Pokoj v hotelu je super! Profi práce! Zítra si uděláme den volna a pak znovu do víru památek a historie. Díky!

Tomáš

Dobrý den pane Chýla, S velkou radostí vám tímto prostřednictvím předávám vyjádření spokojenosti s průvodcem Michalem, který nás doprovázel na velkém okruhu Mexikem od 2.2.2020. Michal je naprosto skvělý, pohodový a spolehlivý. Má obrovsky bohaté znalosti historie a velkou trpělivost při jejich předávání. Velmi si cením takového přístupu, protože tím naše dovolená dostala velký bonus. Moc děkuji a přeji mnoho spokojených klientů jako jsem já.

Alena

Dobrý večer. Chceme moc poděkovat a pochválit Vláďu. Nejen za jeho pomoc s invalid.vozitkem, ale i za celý den. Zároveň chceme pochválit i organizaci výletu, zejména výběr jednotlivých zastávek. Vše bylo zajímavé a přitom časově vyvážené. Pokud někdo z našich známých nebo obchodních partnerů pojede do Mexika, určitě mu doporučíme výlety s vámi.

E+P

Dobrý den, chceme Vám poděkovat za perfektní výlety i za celkový přístup Vaší cestovní agentury. Jak organizace, tak přístup a znalosti průvodců na podtrženou jedničku. A to nepíšu jen kvůli tomu, že se nám podařilo vypít při výletě celou láhev tequily -:)). Rovněž vyřiďte ještě jednou poděkování slečně Monice za pomoc při koupi chybějícího kabelu k mobilu. Mexiko nás nadchlo a pokud se někdy vrátíme, rádi opět využijeme Vaše služby.

Ladislav a Irena P,