MINIOKRUH YUCATANEM A POBYT U KARIBIKU 8 DNÍ A 6 NOCÍ

Zájezd určen pro individuální cestovatele od počtu 2 osob, kteří se částečně domluví anglicky a nepotřebují nezbytně služby českého průvodce, což umožnuje kalkulovat příznivou konečnou cenu pro klienty. Servis českého průvodce (který žije v Mexiku a je schopen vyřešit potřeby klientů) bude zajištěn    na telefonu, k tomu účelu od nás obdrží cestovatelé mexickou SIM kartu. Kromě toho od nás dostanete podrobný itinerář cesty „kde, kdo, kdy, co a jak“.   Samozřejmě je možná i varianta s českým průvodce, která je dražší, ale více komfortnější a již zahrnuje i vstupné na pyramidy. Cena nezahrnuje zpáteční letenku do Mexika, klienti si ji zajištují sami dle svých preferencí na cestování

Cestování začnete návštěvou nejslavnějšího mayského chrámového komplexu v Chichén Itzá, který byl postaven v poklasickém období kolem roku 1000 n.l. a Kukulkánova pyramida byla zařazena na seznam novodobých sedmi divů světa, vykoupete se v krásném cenotu a navštívíte koloniální město Meridu s nejstarší katedrálou na Americkém kontinentu, v Meridě zažijete atmosféru opravdového Mexika. Druhý den pak navštívíte další koloniální město z 16.století Valladolid, v případě zájmu můžete navštívit nedalekou tequilérii a seznámit se s výrobou a ochutnat 4 druhy tohoto proslaveného nápoje. Následuje krátký transfer a návštěva jednoho z nejvýznamnějších mayských království Cobá, zde se nachází i nejvyšší mayský chrám na území Mexika 42 metrů vysoký Nohoch Mul. Možnost koupání v krásných cenotech nedaleko či oběda na břehu jezera Cobá. 

Program zájezdu

Termín: dle vlastního výběru a po dohodě s CK        

transfer do hotelu v cenru Playa del Carmen, hotel 3-4*, cca 8 min od pláže

Ráno transfer do Chichén Itzá a prohlídka nejslavnějšího mayského království v severní části Yucatanu.  Tento chrámový komplex mayských  památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější pyramidou v tomto komplexu je Kukulkánův chrám video zvaný   též El Castillo, Chrám válečníků, hřiště na pelotu nebo Caracol – mayská observatoř. Po prohlídce možnost návštěvy Hacienda Selva a koupání v přírodním cenotu Saamal video spojené s obědem s yucateckými specialitami (není v ceně) videoNásleduje přejezd do Meridy a prohlídka tohoto koloniálního města z 15.století, uchvátí vás nejstarší katedrála na americkém kontinentu, palác conquistadora F.Monteja nebo Guvernérský palác…v Meridě VIDEO zažijete autentickou atmosféru Mexika. Nocleh v hotelu 3-4* v historickém centru města.

Ráno odjezd z Meridy do Valadolidu, dalšího koloniálního města z 16 století, krátká prohlídka historického centra a poté  návštěva „tequilérie“ nedaleko Valladolidu, spojená s ukázkou výrobního procesu a ochutnávkou 4 druhů tequily. Krátký přejezd do archeologického naleziště Cobá, jednoho z nejdůležitějších osídlení na Yucatanu. Království má historii cca 1400 let od předklasického až do post klasického období a je skryto v džungli. V Cobá je nejvyšší mayský chrám v Mexiku a to  42 metrů vysoký Nohoch Mul video, budete obdivovat hřiště na rituální míčovou hru pelotu, uvidíte též zbytky mayské „Sac Be“ bíle cesty, které Mayové stavěli a propojovali tak mocenská centra na severním Yucatanu, následuje koupání v krásném cenotu v džungli video. Možnost stylového oběda v restauraci na břehu jezera v Cobá (není v ceně) následuje transfer do Playa del Carmen a ubytování v hotelu hotel 3-4* se snídaní.

Pobyt u moře odpočinek

Pobyt u moře odpočinek, možnost fakult.výletů

Pobyt u moře odpočinek, aklimatizace, možnost fakult.výletů

Dopoledne volno ve 12:00 check out v hotelu a následný privátní transfer na letiště v Cancunu

přílet do Evropy a následně ČR (možnost prodloužení)

Pokud vám tento program nevyhovuje rádi pro vás připravíme jiný, přesně dle vašich představ – napište nám.

Cena: 24.900 Kč při 4 os. a 29.900 Kč při 2 os. - bez průvodce

Cena: 27.500 Kč při 6 os, 31.700 Kč při 4 os. a 42.500 Kč při 2 os.) s průvodcem

Platební podmínky: záloha ve výši 35% při podpisu smlouvy, 65% po příletu do Mexika v USD (dle aktuálního kurzu) nebo v Kč 14 dní před příletem

Právní vztah: uzavřená smlouva a smluvní podmínky

Základní informace:

 • Program: Lze prodloužit či upravit dle individuálních představ klientů  
 • nejsou potřeba vstupní visa do žádného ze tří států
 • není nutné žádné zvláštní očkování (doporučeno: tetanus, hepatitida)
 • doporučené zavazadlo lehký kufr na kolečkách
 • doporučená obuv treková (džungle/pyramidy) a sandály
 • doporučené oblečení: lehké, vzdušné, 1x dlouhé kalhoty, svetr, šustákovka, jinak samé   letní věci, dále: černé brýle, pokrývka hlavy,
 • doporučená měna USD v hotovosti případně platební karty
 • minim.počet účastníků – 2 osoby

Nezávazná poptávka zájezdu

Máte o zájezd zájem? Nechte nám na vás kontakt a my se vám ozveme a domluvíme podrobnosti.

Cena zahrnuje:

 • privátní transfer v A/C vozidle z/na letiště v Cancunu
 • privátní dopravu A/C vozidlem s mex.řidičem se zákl. znalostí AJ během okruhu (2 dny),  
 • ubytování na 6 noci v hotelech 3-4* Ve variantě s českým průvodcem vstupné zarnuto v ceně
 • služby českého průvodce po telefonu po celou dobu zájezdu a mex.SIM karta s 5 GB dat v ceně

Cena nezahrnuje:

 • zpáteční letenku do Mexika, klienti si ji zajištují sami dle svých preferencí na kvalitu letecké přepravy (pomůžeme se zajištěním)
 • vstupné do archeolog. nalezišť, do cenotu Saamal a oběd v Haciende Selva Maya, tequilérie 
 • fakultativní výlety nebo jiné výlety než uvedené v programu

Nenašli jste okruh, který by vás zaujal?

Napište nám kam chcete cestovat, jaké jsou představy o programu vaší cesty a my to pro vás zajistíme na míru. Naplánujeme pro vás program den po dni, doporučíme jaká místa navštívit a co si nenechat ujít. Umíme připravit ekonomický rozpočet dle vašich finančních možností, a stejně tak jsme schopni uspokojit náročné cestovatele.

Co říkají naši klienti

Dobrý večer Ivane, u indiánů bylo super, dozvěděli jsme se snad úplně všechno. Průvodce i Enrique jsou opravdu profesionálové. Pokoj v hotelu je super! Profi práce! Zítra si uděláme den volna a pak znovu do víru památek a historie. Díky!

Tomáš

Dobrý den pane Chýla, S velkou radostí vám tímto prostřednictvím předávám vyjádření spokojenosti s průvodcem Michalem, který nás doprovázel na velkém okruhu Mexikem od 2.2.2020. Michal je naprosto skvělý, pohodový a spolehlivý. Má obrovsky bohaté znalosti historie a velkou trpělivost při jejich předávání. Velmi si cením takového přístupu, protože tím naše dovolená dostala velký bonus. Moc děkuji a přeji mnoho spokojených klientů jako jsem já.

Alena

Dobrý večer. Chceme moc poděkovat a pochválit Vláďu. Nejen za jeho pomoc s invalid.vozitkem, ale i za celý den. Zároveň chceme pochválit i organizaci výletu, zejména výběr jednotlivých zastávek. Vše bylo zajímavé a přitom časově vyvážené. Pokud někdo z našich známých nebo obchodních partnerů pojede do Mexika, určitě mu doporučíme výlety s vámi.

E+P

Dobrý den, chceme Vám poděkovat za perfektní výlety i za celkový přístup Vaší cestovní agentury. Jak organizace, tak přístup a znalosti průvodců na podtrženou jedničku. A to nepíšu jen kvůli tomu, že se nám podařilo vypít při výletě celou láhev tequily -:)). Rovněž vyřiďte ještě jednou poděkování slečně Monice za pomoc při koupi chybějícího kabelu k mobilu. Mexiko nás nadchlo a pokud se někdy vrátíme, rádi opět využijeme Vaše služby.

Ladislav a Irena P,