Čarokrásná Guatemala, korálový ostrůvek v Belize a magické Mexiko

Zájezd určen pro individuální cestovatele od počtu 2 osob, kteří se částečně domluví anglicky a nepotřebují nezbytně služby českého průvodce, což umožnuje kalkulovat příznivou konečnou cenu pro klienty. Veškeré hotely i privátní doprava je zajištěna a garantována. Tento zájezd úspěšně pořádáme ke spokojenosti našich klientů už mnoho let. Servis českého průvodce (který žije v Mexiku a zná velmi dobře i Guatemalu a Belize a  je schopen vyřešit potřeby klientů) bude zajištěn na telefonu. Samozřejmě je možná i varianta s českým průvodce, která je dražší, ale více komfortnější a již zahrnuje i vstupné na pyramidy a jízdenku na loď na ostrov v Belize. Cena nezahrnuje zpáteční letenku do Mexika, klienti si ji zajištují sami dle svých preferencí na kvalitu letecké přepravy.

Čarokrásná středoamerická země je jen o trochu větší než ČR. Její břehy omývá Karibik i Pacifik a je plná mayských chrámů a pyramid ukrytých v džungli, majestátných vulkánů, velkých jezer, pestrobarevně oděných indiánů a bohaté flory a fauny. Země s ideálním klimatem, původními pralesy, koloniálními městy. Navštívíte nejkrásnější koloniální město La Antigua, úchvatné jezero Atitlán, o kterém se říká, že patří mezi tři nejkrásnější na světě a budete obdivovat majestátné a slavné chrámy a pyramidy v Tikalu i v tajuplné Yaxha, na většinu z nich se dá vystoupat.

V této zemi (dříve Britský Honduras), která bývala britskou kolonií se jako v jediné ve Střední Americe mluví anglicky, nejprve navštívíme mayské chrámy a pyramidy v Xunantunich a pak naše cesta pokračuje přes Belize City na korálový ostrůvek Caye Caulker, který vás očaruje svou atmosférou a působí jako oáza klidu v dnešním hektickém světě, ostrovy jsou součástí rezervace podmořského parku a je zde skvělé šnorchlování. Poté už MEXIKO: Po přejezdu do mexické Playa del Carmen budete  tři dny odpočívat na nádherné bělostné pláži omývané azurovým Karibikem … a můžete fakultativně podniknout zajímavé výlety: navštívit nejznámější mayské království v Chichén Itzá nebo pyramidy ukryté v džungli v Cobá či nádherný ostrov Isla Contoy. Po celou dobu budete v rukou zkušeného českého-slovenského průvodce, který je odborníkem na mayskou kulturu, oblast skvěle zná a žije v Mexiku.

Po přejezdu do Mexika budete relaxovat na krásných plážích Karibiku, užívat si vyhlášenou mexickou gastronomii a můžete také navštívit pyramidy v Chichén Itzá nebo Cobá či Tulumu.

Program zájezdu

Termín: dle vlastního výběru a po dohodě s CK

 Přílet do Guatemala City letem…. např. KL 3023 v 20:04 a privátní transfer do La Antigua, nocleh

Dopoledne prohlídka centra města, jeden z nejkrásnějších koloniálních klenotů celé Ameriky VIDEO leží mezi třemi vulkány: Agua, Fuego a Acatenango, přičemž Fuego je stále aktivní. Prohlédneme si Plaza Central s proslulou fontánou, oba zdejší paláce i katedrálu částečně zničenou zemětřesením. Nejkrásnější kostely La Merced a San Francisco, klášter Santo Domingo, následuje prohlídka musea čokolády s ochutnávkou pravé mayské čokolády a musea jadeitu, který pro Maye představoval nejvzácnější nerost. Noc v La Antigua,

ráno celodenní výlet z hotelu k jezeru Atitlán (doprava v ceně), které leží mezi třemi vulkány, VIDEO Lago Atitlan je považováno za jedno ze tří nejkrásnějších jezer na světě a má hloubku až 340 m, návrat do La Antigua

Velmi brzy ráno transfer na letiště v Guatemala City a přelet do Flores, (lety jsou v 6:00 v 13:00 a v 18:05) a transfer do hotelu na ostrově. Možnost koupání v jezeře a odpočinek. (je možná i návštěva Yaxha  hned po příletu – předpoklad let v 6:00 nebo v 13:00) El Parque Nacional de Yaxha, Nakum y Naranjo”, zde můžete z vrcholů pyramid obdivovat překrásné výhledy do okolní přírody, zejména na blízké jezero a sledovat opice volně se pohybující v korunách stromů, výlet je naplánován na pozdní odpoledne a jednou z hlavních „atrakcí“ je mystický západ slunce nad jezerem obklopeném džunglí, který budete sledovat z vrcholu pyramidy s názvem „El Templo de las Manos Rojas“ vysoké téměř 40 metrů. VIDEO: návrat kolem 19:30, noc ve Flores  

 Celodenní výlet do „Parque Nacional Tikal“ VIDEO jednoho z největších a nejproslulejších center mayské kultury v klasickém období. Prohlídka Centrální a Severní akropole, chrámu “Velkého jaguára” a “Chrámu masek”, “Chrámu V”, dále “Mundo Perdido” (ztracený svět) , skupiny „Sedmi chrámů“, jakož i nejvyššího mayského chrámu/pyramidy v Tikalu a celé Mesoamerice , jímž je “Templo IV” s výškou téměř 70 m, odpoledne návrat do Flores, do městečka na ostrově u jezera Petén Itzá, ubytování v hotelu u jezera, možnost koupání v jezeře, návštěva stylových hospůdek na nábřeží s výhledem na západ slunce nad jezerem více info

Ráno transfer z Flores do Belize City a lodí na ostrov Caye Caulker. Jízdné lodí se platí na místě cca 10 USD/os (není v ceně) Ostrůvek není moc velký za hodinu a půl ho obejdete a budete okouzleni jeho zvláštní atmosférou: dýchne na vás reggae styl, ospalá atmosféra, nikam nespěchající, usměvaví „rastamani“ a lokální stylové hospůdky a bary. Po ostrově jezdí pouze golfové vozíky a jsou tu jen písečné̌ cesty. VIDEO: Ubytování v příjemném hotýlku Seaside Cabanas  4*  přímo u moře se snídaní.

 volný program, odpočinek, koupání v moři, fakultativně v 11:00 odjezd na 3 hodinový výlet – šnorchlování na korálových útesech s odborných doprovodem a plavbou lodí…jinak prohlídka ostrova, koupání VIDEO: 

 

Brzy ráno odjezd lodí z ostrova do mexického přístavu Chetumal. Jízdenku z ostrova nutno koupit hned první den po příjezdu na ostrov v pokladně lodní společnosti (77 USD – není v ceně). Alternativní varianta přepravy vanem z Belize City do Chetumalu. Po příjezdu do Chetumalu a  po vyřízení pasových formalit na vás bude čekat vozidlo s mex. řidičem a následuje transfer do Playa del Carmen

               

odpočinek u moře

Relax na pláži, možnost fakultativně do Tulum/Cobá nebo na Paradise Island – VIDEO:

odpoledne transfer na letiště a odlet do Evropy a následně do ČR.   Možnost prodloužení pobytu v Mexiku

(zájezd je možno prodloužit, popř. upravit o návštěvu honduraského Copánu – VIDEO)

Cena: 39.500 Kč při 4 os. a 47.900 Kč při 2 os. - bez průvodce

Cena: 44.500 Kč při 6 os, 58.500 Kč při 4 os. a 79.500 Kč při 2 os.) s průvodcem

Platební podmínky: záloha ve výši 35% při podpisu smlouvy, 65% po příletu do Mexika v USD (dle aktuálního kurzu) nebo v Kč 14 dní před příletem

Právní vztah: uzavřená smlouva a smluvní podmínky

Při vyšším počtu osob sleva

Základní informace:

 • nejsou potřeba vstupní visa
 • není nutné žádné zvláštní očkování (doporučeno: tetanus, hepatitida)
 • doporučené zavazadlo lehký kufr na kolečkách
 • doporučená obuv treková (džungle/pyramidy) a sandály
 • doporučené oblečení: lehké, vzdušné, 1x dlouhé kalhoty, svetr, šustákovka, jinak samé   letní věci, dále: černé brýle, pokrývka hlavy,
 • doporučená měna USD v hotovosti případně platební karty

Nezávazná poptávka zájezdu

Máte o zájezd zájem? Nechte nám na vás kontakt a my se vám ozveme a domluvíme podrobnosti.

Cena zahrnuje:

 • transfer z/na letiště v Guatemala City, Flores a Cancunu (privatní)
 • letenku Guatemala City – Flores
 • loď na trase Belize City – Caye Caulker – Chetumal
 • českého/slovenského průvodce po celou dobu okruhu
 • dopravu během celého okruhu kombinace privátní a „sharované“ dopravy
 • 7 x ubytování se snídaní v 3* hotelích se snídaní
 • 3 x ubytování v hotelu 3-4* se snídaní v Playa del Carmen nebo za příplatek all inclusive 4* přímo na pláži
 • vstupné do národních parků a archeologických nalezišť
 • návštěvu Musea čokolády a Musea jadeitu v La Antigua

Cena nezahrnuje:

 • letenku Praha – Guatemala City a Cancun – Praha
 • stravování kromě snídaní
 • imigrační poplatky při vstupu a výstupu v jednotlivých zemích (cca 55 USD)
 • prodloužení zájezdu o návštěvu Copánu, Quiriguá a Rio Dulce
 • fakultativní výlety: Chichén Itzá , Blue Hole, Lamanai, případně další
 • spropitné řidiči a průvodci

Nenašli jste okruh, který by vás zaujal?

Napište nám kam chcete cestovat, jaké jsou představy o programu vaší cesty a my to pro vás zajistíme na míru. Naplánujeme pro vás program den po dni, doporučíme jaká místa navštívit a co si nenechat ujít. Umíme připravit ekonomický rozpočet dle vašich finančních možností, a stejně tak jsme schopni uspokojit náročné cestovatele.

Co říkají naši klienti

Dobrý večer Ivane, u indiánů bylo super, dozvěděli jsme se snad úplně všechno. Průvodce i Enrique jsou opravdu profesionálové. Pokoj v hotelu je super! Profi práce! Zítra si uděláme den volna a pak znovu do víru památek a historie. Díky!

Tomáš

Dobrý den pane Chýla, S velkou radostí vám tímto prostřednictvím předávám vyjádření spokojenosti s průvodcem Michalem, který nás doprovázel na velkém okruhu Mexikem od 2.2.2020. Michal je naprosto skvělý, pohodový a spolehlivý. Má obrovsky bohaté znalosti historie a velkou trpělivost při jejich předávání. Velmi si cením takového přístupu, protože tím naše dovolená dostala velký bonus. Moc děkuji a přeji mnoho spokojených klientů jako jsem já.

Alena

Dobrý večer. Chceme moc poděkovat a pochválit Vláďu. Nejen za jeho pomoc s invalid.vozitkem, ale i za celý den. Zároveň chceme pochválit i organizaci výletu, zejména výběr jednotlivých zastávek. Vše bylo zajímavé a přitom časově vyvážené. Pokud někdo z našich známých nebo obchodních partnerů pojede do Mexika, určitě mu doporučíme výlety s vámi.

E+P

Dobrý den, chceme Vám poděkovat za perfektní výlety i za celkový přístup Vaší cestovní agentury. Jak organizace, tak přístup a znalosti průvodců na podtrženou jedničku. A to nepíšu jen kvůli tomu, že se nám podařilo vypít při výletě celou láhev tequily -:)). Rovněž vyřiďte ještě jednou poděkování slečně Monice za pomoc při koupi chybějícího kabelu k mobilu. Mexiko nás nadchlo a pokud se někdy vrátíme, rádi opět využijeme Vaše služby.

Ladislav a Irena P,