Mexiko City, Teotihuacán, Taxco, Puebla, Chichén Itzá a Cobá s pobytem u Karibiku 10 dní (8 nocí)

Zájezd určen pro individuální cestovatele od počtu 2 osob, kteří se částečně domluví anglicky a nepotřebují nezbytně služby českého průvodce, což umožnuje kalkulovat příznivou konečnou cenu pro klienty. 

Servis českého průvodce (který žije v Mexiku a je schopen vyřešit potřeby klientů) bude zajištěn na telefonu, k tomu účelu od nás obdrží cestovatelé mexickou SIM kartu.

Kromě toho od nás dostanete podrobný itinerář cesty „kde, kdo, kdy, co a jak“.   Samozřejmě je možná i varianta s českým průvodce, která je dražší, ale více komfortnější a již zahrnuje i vstupné na pyramidy. Cena nezahrnuje zpáteční letenku do Mexika, klienti si ji zajištují sami dle svých preferencí na cestování

Program zájezdu

Termín: dle vlastního výběru a po dohodě s CK        

(Ciuda de Mexico – CDMX) letem ……….. a transfer do hotelu v širším centru, ubytování a nocleh v hotelu 3*.

Pěší dopolední prohlídka centra města, uvidíte Metropolitní katedrálu, náměstí Zócalo VIDEO, „Templo Mayor“ – zbytky chrámu Aztéků,. Projdete se centrem města po pěší zóně až k secesnímu Paláci moderního umění „Palacio de  Bellas Artes““. Odpoledne fakultativně možnost návštěvy Antropologického muzea, popř. dalších zajímavých části CDMX. Večer fakultativně Tore Latinoamericana (první postavený mrakodrap ve městě) s panoramtickým vyhledem na 24 mil. metropoli, noc v M.C.

Celodenní výlet do Teotihuacanu (1,5 hod – 60 km), tajemného města, které mezi lety 200 – 700 n. l. mělo nesmírný vliv na celou Mesoameriku. Později se stalo kultovním místem pro Aztéky. Nalezneme zde pyramidy Slunce a Měsíce, Třída mrtvých či Chrám Quetzalcoatla VIDEO. Ráno při cestě do Teotihuacánu krátká návštěva chrámu panny Guadeloupské VIDEO. Následuje transfer do kouzelného městečka Taxco, proslaveného především těžbou stříbra (70% mexického stříbra prý pochází z Taxca) ale též mnoha historickými památkami Ubytování a noc v Taxcu

Dopoledne prohlídka městečka . Video Pěší prohlídka historického centra, při niž uvidíme i kostel Santa Prisca. Město se honosí titulem „Pueblo Magico“ a je  považováno za jedno nejkrásnějších měst Mexika !!! Nad městem je postavena socha Krista. Možnost nákupu stříbrotepeckých výrobků.a poté se přesuneme z Taxco do Puebly (cca 2:50 hod), hlavního města stejnojmenného státu. video Puebla je čtvrtým největším městem v Mexiku a hrála významnou roli v jeho historii. Město založené španělskými conquistadory v 16. století je též na seznamu UNESCO díky mnoha architektonickým skvostům video, které zde můžete navštívit, mimo jiné „Rosárium“ – údajně nejkrásnější kaple s množstvím zlaté výzdoby. Puebla je proslavená svojí gastronomií, můžete zde ochutnat třeba „Mole“, místní specialitu – omáčku, jejímiž hlavními ingrediencemi jsou chilli a čokoláda a servíruje se s kuřetem a rýží nebo Chiles en Nogada. Zážitkem bude i návštěva nedaleké Choluly, kde se nachází největší pyramida na světě video !!! Ubytování v centru Puebly.

Ráno transfer na letiště v Mexiko City (CDMX) a přelet do Cancunu, kde na vás bude čekat řidič a následuje transfer do Chichén Itzá a ubytování v hotelu nedaleko slavných pyramid. V případě časových možností návštěva koloniálního města Valladolid.

Ráno prohlídka nejslavnějšího mayského království v severní části Yucatanu.  Tento chrámový komplex mayských  památek byl rovněž vybrán mezi 7 novodobých divů světa. Nejznámější pyramidou v tomto komplexu je Kukulkánův chrám video zvaný   též El Castillo, Chrám válečníků, hřiště na pelotu nebo Caracol – mayská observatoř. Po prohlídce možnost návštěvy Hacienda Selva a koupání v přírodním cenotu Saamal video spojené s obědem s yucateckými specialitami (není v ceně) videoNásleduje přejezd do archeologického naleziště Cobá, jednoho z nejdůležitějších osídlení na Yucatanu. Království má historii cca 1400 let od předklasického až do post klasického období a je skryto v džungli. V Cobá je nejvyšší mayský chrám v Mexiku a to  42 metrů vysoký Nohoch Mul video, budete obdivovat hřiště na rituální míčovou hru pelotu, uvidíte též zbytky mayské „Sac Be“ bíle cesty, které Mayové stavěli a propojovali tak mocenská centra na severním Yucatanu, možnost koupání v krásném cenotu v džungli video. následuje transfer do Playa del Carmen a ubytování v hotelu hotel 4* se snídaní.

Pobyt u moře odpočinek

Pobyt u moře odpočinek, možnost fakult.výletů  

Dopoledne volno ve 12:00 check out v hotelu a následný privátní transfer na letiště v Cancunu

Pokud vám tento program nevyhovuje rádi pro vás připravíme jiný, přesně dle vašich představ – napište nám.

Cena: 38.500 Kč při 4 os. a 48.900 Kč při 2 os. - bez průvodce

Cena: 39.500 Kč při 6 os, 51.700 Kč při 4 os. a 69.500 Kč při 2 os.) s českým průvodcem

Platební podmínky: záloha ve výši 35% při podpisu smlouvy, 65% po příletu do Mexika v USD (dle aktuálního kurzu) nebo v Kč 14 dní před příletem

Právní vztah: uzavřená smlouva a smluvní podmínky

Základní informace:

 • nejsou potřeba vstupní visa do žádného ze tří států
 • není nutné žádné zvláštní očkování (doporučeno: tetanus, hepatitida)
 • doporučené zavazadlo lehký kufr na kolečkách
 • doporučená obuv treková (džungle/pyramidy) a sandály
 • doporučené oblečení: lehké, vzdušné, 1x dlouhé kalhoty, svetr, šustákovka, jinak samé   letní věci, dále: černé brýle, pokrývka hlavy,
 • doporučená měna USD v hotovosti případně platební karty
 • minim.počet účastníků – 2 osoby

Nezávazná poptávka zájezdu

Máte o zájezd zájem? Nechte nám na vás kontakt a my se vám ozveme a domluvíme podrobnosti.

Cena zahrnuje:

 • privátní transfer v A/C vozidle z/na letiště v Cancunu, privátní dopravu A/C vozidlem s mex.řidičem se zákl. znalostí AJ během okruhu (5 dní),  
 • ubytování na 8 noci v hotelech 3-4* Ve variantě s českým průvodcem vstupné zarnuto v ceně
 • služby českého průvodce po telefonu po celou dobu zájezdu a mex. SIM karta s 5 GB dat v ceně

Cena nezahrnuje:

 • letenku Praha – Mexico City a Cancun – Praha, letunku na přelet M.C. – Cancun (cca 120 USD – zajistíme)
 • vstupné do archeolog. nalezišť, do cenotu Saamal a oběd v Haciende Selva Maya, tequilérie 
 • fakultativní výlety nebo jiné výlety než uvedené v programu

Nenašli jste okruh, který by vás zaujal?

Napište nám kam chcete cestovat, jaké jsou představy o programu vaší cesty a my to pro vás zajistíme na míru. Naplánujeme pro vás program den po dni, doporučíme jaká místa navštívit a co si nenechat ujít. Umíme připravit ekonomický rozpočet dle vašich finančních možností, a stejně tak jsme schopni uspokojit náročné cestovatele.

Co říkají naši klienti

Dobrý večer Ivane, u indiánů bylo super, dozvěděli jsme se snad úplně všechno. Průvodce i Enrique jsou opravdu profesionálové. Pokoj v hotelu je super! Profi práce! Zítra si uděláme den volna a pak znovu do víru památek a historie. Díky!

Tomáš

Dobrý den pane Chýla, S velkou radostí vám tímto prostřednictvím předávám vyjádření spokojenosti s průvodcem Michalem, který nás doprovázel na velkém okruhu Mexikem od 2.2.2020. Michal je naprosto skvělý, pohodový a spolehlivý. Má obrovsky bohaté znalosti historie a velkou trpělivost při jejich předávání. Velmi si cením takového přístupu, protože tím naše dovolená dostala velký bonus. Moc děkuji a přeji mnoho spokojených klientů jako jsem já.

Alena

Dobrý večer. Chceme moc poděkovat a pochválit Vláďu. Nejen za jeho pomoc s invalid.vozitkem, ale i za celý den. Zároveň chceme pochválit i organizaci výletu, zejména výběr jednotlivých zastávek. Vše bylo zajímavé a přitom časově vyvážené. Pokud někdo z našich známých nebo obchodních partnerů pojede do Mexika, určitě mu doporučíme výlety s vámi.

E+P

Dobrý den, chceme Vám poděkovat za perfektní výlety i za celkový přístup Vaší cestovní agentury. Jak organizace, tak přístup a znalosti průvodců na podtrženou jedničku. A to nepíšu jen kvůli tomu, že se nám podařilo vypít při výletě celou láhev tequily -:)). Rovněž vyřiďte ještě jednou poděkování slečně Monice za pomoc při koupi chybějícího kabelu k mobilu. Mexiko nás nadchlo a pokud se někdy vrátíme, rádi opět využijeme Vaše služby.

Ladislav a Irena P,